Jesteś tutaj: StartCzytelniaWyraź swoje poparcie dla hasła „W ciąży nie piję alkoholu”

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Wyraź swoje poparcie dla hasła „W ciąży nie piję alkoholu”

Na Facebooku uruchomiono aplikację zliczającą głosy poparcia za całkowitą abstynencją w ciąży.

W związku z obchodami Światowego Dnia FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy) 5 września uruchomiona została aplikacja internetowa mająca na celu wzrost świadomości w zakresie zagrożeń, jakie wiążą się ze spożywaniem alkoholu w czasie ciąży. Aplikacja, której założeniem jest zebranie jak najszerszego poparcia dla odpowiedzialnej postawy przyszłej matki, czyli całkowitej abstynencji przez cały okres ciąży, zlokalizowana jest na profilu Fundacji FASTRYGA na Facebooku oraz na stronie www.wciazyniepije.pl.

W Polsce co roku rodzi się około tysiąca dzieci z zaburzeniami powstałymi pod wpływem alkoholu spożywanego przez kobietę w czasie ciąży, które określane są jako Płodowy Zespół Alkoholowy (FAS). O skali i powadze tego problemu świadczą statystyki, z których wynika, że 30% kobiet spożywa w ciąży alkohol[1], a FAS dotyczy większej liczby urodzeń – zarówno na świecie jak i w Polsce - niż zespół Downa. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak świadomości kobiet i ich otoczenia odnośnie tego, że nie ma bezpiecznej ilości alkoholu, którą można wypić bez szkody dla rozwoju płodu. Z racji faktu, że nawet niewielka jego ilość może zagrozić zdrowiu mającego się urodzić dziecka, lekarze ginekolodzy zalecają kobietom całkowitą abstynencję przez cały okres ciąży.

Odliczanie do 1000

Aplikacja uruchomiona została 5 września i od tej pory rozpoczęte zostało zbieranie głosów poparcia dla hasła „W ciąży nie piję alkoholu”. Inicjatywa kierowana jest zarówno do kobiet w ciąży, jak i ich otoczenia, dlatego oddać swój symboliczny głos poparcia może każdy, dla kogo istotną kwestią jest zdrowie mającego się narodzić dziecka. Wszyscy identyfikujący się z ideą bezpiecznego macierzyństwa zachęcani są do odwiedzin strony www.wciazyniepije.pl oraz profilu Fundacji FASTRYGA na Facebooku, gdzie zlokalizowana jest aplikacja. Na stronie znajduje się licznik zliczający głosy poparcia - celem jest zebranie 1000 głosów, które symbolizować będą liczbę dzieci, rodzących się co roku z zespołem FAS. Udostępniona  poprzez aplikację możliwość dodania znaczka „W ciąży nie piję alkoholu” do swojego zdjęcia profilowego ma dodatkowo wpłynąć na rozpowszechnienie idei akcji wśród użytkowników Facebooka.

Akcja internetowa jest elementem działań edukacyjnych kierowanych do kobiet w ciąży przez Związek Browary Polskie, reprezentujący największych producentów piwa w Polsce, którzy we wrześniu wprowadzą na opakowania piw, w spotach telewizyjnych i w materiałach reklamowych  znaczek „W ciąży nie piję alkoholu”. Inicjatywa branży zostanie zakomunikowana na briefingu prasowym, poświęconym zagrożeniom związanym ze spożywaniem alkoholu w czasie ciąży, który odbędzie się w Światowy Dzień FAS, czyli 9 września. Wydarzenie, z udziałem przedstawicieli środowiska medycznego, politycznego oraz fundacji działających na rzecz kobiet w ciąży objęte zostało patronatem  Parlamentarnej Grupy Kobiet.[1] Wyniki badania przeprowadzonego przez PBS na zlecenie PARPA w 2005 r.

 

 

Ostatnia modyfikacja piątek, 06 wrzesień 2013 12:39
Oceń artykuł
(0 głosy)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo