Jesteś tutaj: StartCzytelniaFitnessowe spacery z wózkami w łódzkich parkach

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Fitnessowe spacery z wózkami w łódzkich parkach

Od kwietnia w kilku łódzkich parkach ruszyła inicjatywa aktywnych spacerów z dziećmi w wózkach, do których przyłączyła się już spora grupa łódzkich Mam.

Mamuśki kilka razy w tygodniu nie tyle spacerują, co biegają, ćwiczą, rozciągają się, wykorzystując wózek dziecka na różne sposoby, niemowlę zamiast ciężarków, a przyrodę  i ławki w parkach niczym sprzęt na siłowni.

Projekt Mama, bo o nim mowa, stworzyły dwie łódzkie instruktorki fitness, a równocześnie od niedawna Mamy. „Projekt ma na celu motywowanie kobiet do aktywności fizycznej po porodzie, ale także w ciąży.” – mówi Aneta Bajera, jedna z założycielek.

„W okresie wiosenno-letnim spotykamy się z Mamami podczas spacerów z dziećmi, aby zadbać o piękną, kobiecą sylwetkę Mam bez konieczności pozostawiania dzidziusiów pod opieką innych osób” – dodaje Anna Wojcieszek, druga pomysłodawczyni. „Dodatkowym atutem jest przyjemne otoczenie przyrody naszych łódzkich parków i naturalne dostarczanie organizmowi witaminy D dzięki promieniom słonecznym”. Do aktywnych spacerów nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy dziecko w wózku, butelka wody i wygodny ubiór.

Fitnessowe spacery z wózkami są zupełną nowością w naszym regionie i nadal rzadkością w Polsce, w odróżnieniu do takich krajów jak np. Niemcy, Wielka Brytania czy USA, gdzie „wózkowy fitness” już od kilku lat cieszy się popularnością.

W Łodzi aktywne spacery z wózkami odbywają się regularnie w trzech parkach: Poniatowskiego (w Sródmieściu), Piłsudskiego (na Zdrowiu) oraz Mickiewicza (na Julianowie).

Więcej informacji można uzyskać na facebookowym fanpage’u www.facebook.com/projektmamalodz oraz na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1427732480876548/

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia modyfikacja piątek, 30 październik 2015 09:50
Oceń artykuł
(1 Głosuj)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo