Wydrukuj stronę

Klub Mamuśki zaprasza na BARDZO WAŻNE spotkanie

W Klubie Mamuśki przygotowania do kolejnego spotkania dla mam, które odbędzie się 29 czerwca.

  • Data: 29.06.2016 (środa) godz. 18:00-21:00- UWAGA! NIETYPOWE GODZINY SPOTKANIA!
  • Temat: Dzierganie Ośmiorniczek Dla Wcześniaków
  • Miejsce: Tubajka, Plac Zwycięstwa 3, https://www.facebook.com/Tubajka/
  • Formuła spotkania: Warsztaty
  • Prowadzący: Sylwia Jędraszek- mama 10-miesięcznego Wiktora. Z wykształcenia informatyczka pracująca jako programistka. Jednym z zainteresowań Sylwii jest szydełkowanie.

Sylwia zaproponuje Nam wydzierganie ośmiorniczki, która pomoże wcześniakom w pierwszych dniach ich życia.

Akcja „Ośmiorniczki dla wcześniaków" narodziła się w Danii, a od niedawna prowadzona jest również w Polsce. Macki ośmiorniczek przypominają wcześniakom pępowinę, przez co z chęcią je chwytają. W ten sposób odwracana jest ich uwaga od aparatury podtrzymującej życie i zmniejsza się ryzyko wyrwania rurek, kabli itp. Taka ośmiorniczka działa na maluszka uspokajająco. Zanim trafi do inkubatora jest prana i przez kilka dni przebywa w otoczeniu mamy dzieciaczka. W ten sposób przechodzi jej zapachem i jest to kolejny bodziec, który zapewnia dziecku choć minimalny komfort i bezpieczeństwo w inkubatorze. Ośmiorniczki rozdawane są wcześniakom w szpitalach, a następnie trafiają do ich domów. Cała ośmiorniczka musi być wykonana w 100% z bawełny. Wypełniana jest kulką silikonową. Nie ma odstępstwa od tych zasad.

A teraz trochę lokalnych danych. W CZMP potrzebnych jest ok. 50 ośmiorniczek miesięcznie. W Pro-Familii ok. 30. Akcja dotyczy szpitali w całej Polsce. Zapotrzebowanie jest ogromne, a lista szpitali ciągle się wydłuża.

Uczestniczki powinny przynieść ze sobą:
- włóczkę o składzie 100% bawełny (prowadząca używa Alize bella),
- szydełko (najlepiej nr 2,5 mm),
- agrafkę.

Na warsztatach Sylwia pokaże Nam wzór takiej ośmiorniczki i zaczniemy ją wykonywać. Do jej zrobienia będziemy używać oczek łańcuszka i półsłupków. Dla ambitnych podsyłamy kilka linków do opanowania tych dwóch rzeczy. Tylko bez strachu, na wstępie spotkania będziemy się tego uczyć a dokończymy je w domu. :) Polecamy jednak wykonanie kilku prób przed spotkaniem. Najszybsze Panie potrafią wydziergać ośmiorniczkę w 3h tak więc na spotkaniu zapoznamy się ze wzorem i rozpoczniemy pracę. Czekać Was będzie praca domowa :)

Nauka łańcuszka
https://www.youtube.com/watch?v=khRnYLFQZTU&list=PL082A8544EAABF240
https://www.youtube.com/watch?v=0PG5894gxAE

Nauka półsłupków
https://www.youtube.com/watch?v=Uge7Ce3Jb6c&list=PL082A8544EAABF240&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=oD8w0yHcmvc

Zapisy: Zgłoszenia (imię i nazwisko) przyjmujemy mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule prosimy wpisać: Czerwiec. Spotkanie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona!! Jeśli z ważnych przyczyn losowych nie będziesz mogła wziąć udziału w spotkaniu, prosimy o jak najszybszą informację, aby umożliwić uczestnictwo kolejnej zainteresowanej mamie z listy rezerwowej.  

Ostatnia modyfikacja czwartek, 28 lipiec 2016 10:23
Oceń artykuł
(2 głosy)
Dalia Ghazal-Szczygłowska

Ostatnie artykuły: Dalia Ghazal-Szczygłowska