Jesteś tutaj: StartPoradniaCiąża7 niezbędnych rzeczy, które musisz kupić przed porodem

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

7 niezbędnych rzeczy, które musisz kupić przed porodem

Pojawienie się w domu pierwszego dziecka jest nie lada wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. W ferworze przygotowań często zapominamy o drobnych akcesoriach, bez których potem trudno się obejść. Sprawdź czy jesteś gotowa na przywitanie w domu maluszka.

Pieluchy jednorazowe

Zanim dzidziuś przyjdzie na świat musimy przygotować dla niego pokój. Warto to zrobić kilka miesięcy przed terminem porodu, żeby zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu, towarzyszącego zwykle mamom w ostatnich dniach ciąży. Poza łóżeczkiem i innymi niezbędnymi meblami, zadbajmy o wystarczający zapas pieluch. Wstawanie w nocy i niedosypianie spowodują, że nie będziesz miała siły, ani ochoty wychodzić na zakupy, gdy niespodziewanie ich zabraknie (noworodek potrafi zużyc nawet kilkanaście pieluch na dobę).

Pieluchy tetrowe

Kilka pieluch tetrowych również nam się przyda, gdy będziemy np. karmić dziecko. Są bardzo funkcjonalne, dlatego na pewno się nie zmarnują. Wiele mam przykrywa delikatnie buzie dzieci, żeby w ten sposób szybciej zasnęły lub trzymały pieluszkę w rączce i czuły się bezpiecznie.

Pościel dobrej jakości

W pierwszych miesiącach życia dziecko spędza dużo czasu w swoim łożeczku, dlatego też musimy zwrócić szczególną uwagę, aby wypełnienia i poszwy były wykonane z możliwie jak najbardziej naturalnych i przyjaznych delikatnej skórze dziecka materiałów.

Warto zadbać, aby pościel dziecka była bakteriostatyczna, oddychająca i dzięki temu zawsze świeża. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort maluszka można uzupełnić tradycyjną pościel o poduszkę antyuduszeniową i nieprzemakalne prześcieradło. Wszystkie te produkty znajdziemy w ofercie firmy Feretti.

Lampka

Aby uniknąć chodzenia po omacku i potykania się o różne rzeczy wędrując po pokoju dziecka, w czasie nocnego karmienia czy przewijania, warto kupić małą lampkę wkładaną do kontaktu. Świeci na tyle delikatnie, że nie obudzi dziecka, ale też wystarczająco jasno, abyśmy widzieli co mamy pod nogami.

Elektroniczna niania

W pierwszych miesiącach życia maleństwo bardzo często budzi się i płacze. Wymaga to ciągłego nasłuchiwania i czujności ze strony rodziców. W tym przypadku niezastąpiona jest elektroniczna niania. Jeżeli mamy duże mieszkanie lub dom jest to rzecz niezbędna. Dzięki niej możemy spokojnie przebywać w innym pokoju niż maluszek i usłyszeć jego nawet najcichszy płacz.

Laktator i butelka 

Zapewne nie raz się zdarzy, że będziesz musiała poprosić babcię lub koleżankę, żeby została z twoim maleństwem przez 2-3 godziny. Jesli planujesz karmić piersią, warto kupić wcześniej laktator i specjalną butelkę wykonaną z silikonu (ułatwia ona dozowanie pokarmu), aby osoba opiekująca się dzieckiem pod twoją nieobecność mogła naramić je twoim pokarmem.

Termometr

Lepiej dmuchać na zimne. Często świeżo upieczone mamy czują się bezradne gdy maluszek zaczyna płakać, a one nie mogą go uspokoić. Podejrzewając, że dziecko ma gorączkę, warto zmierzyć mu temperaturę. Specjalny termometr dla niemowląt, np. w smoczku, pomoże rozwiać wątpliwości.

Ostatnia modyfikacja wtorek, 10 wrzesień 2013 10:26
Oceń artykuł
(0 głosy)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo