Jesteś tutaj: StartPoradniaCiążaCo musisz wiedzieć o porodzie

Wyszukiwarka

Wspierają

Reklamy

 

 

 

 

 

 

Co musisz wiedzieć o porodzie

Musisz pamiętać, że porodu nie da się przewidzieć i zaplanować. Jeśli jesteś kobietą, która zawsze chodzi z kalendarzem i wszystko ma świetnie zorganizowane… tym razem musisz odpuścić. Oto kilka rad co powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem pierwszych skurczów porodowych.

Przed pierwszymi bólami…

Dla świętego spokoju warto wybrać się na wycieczkę do szpitala i zaplanować drogę, którą będziecie jechać. Zlokalizuj przyszpitalny parking oraz izbę przyjęć. Wtedy kwestie logistyczne będą już opanowane. Warto wybrać się także na salę porodową, oddział połogowy i noworodkowy. Podpytaj personel czego możesz się spodziewać. Porozmawiaj o swoich oczekiwaniach z położną. Ta rozmowa na pewno cię uspokoi. Musisz także wziąć pod uwagę fakt, że maluch może chcieć się wybrać na świat wcześniej niż każdy by się spodziewał. Dlatego torby spakuj najlepiej już w 32 tygodniu ciąży. Warto mieć ten komfort psychiczny, że wszystko jest już gotowe.

W drodze do szpitala…

Wiele kobiet w ostatnim miesiącu ciąży boi się wychodzić z domu. Stresuje je fakt, że w każdej chwili może zacząć się akcja. Pamiętajcie, że od pierwszego skurczu do narodzin malucha jeszcze jest długa droga. Odejście wód płodowych także nie jest „powodzią”. Podobnie jak rodzenie w taksówkach te historie należy włożyć między… filmy.

Gdy odchodzą wody jest to raczej na początku niewielki upław, który spokojnie zatamujesz wkładką higieniczną. O wizji kałuży w miejscu publicznym możesz zapomnieć. Gdy pojawiają się pierwsze skurcze także masz jeszcze parę godzin przed sobą. Możesz spokojnie wrócić do domu, zabrać rzeczy, umyć się i pojechać do szpitala. Może zdarzyć się tak, że lekarz uzna, że to jeszcze nie czas. Wtedy poprosi cię o powrót za parę godzin. Nie denerwuj się, to raczej standardowa procedura. Po ostatecznym przyjęciu do szpitala na pewno będziesz miała mierzone ciśnienie krwi, temperaturę ciała oraz zostanie dokonany pomiar tętna dziecka. Następnie lekarze ocenią położenia dziecka w macicy za pomocą badania zewnętrznego i ewentualnie USG. Badaniem wewnętrznym (przez pochwę) ocenia się dokładniej postęp porodu.

Po porodzie…

Gdy już wrócisz do domu czeka cię kolejne wyzwanie - okres powrotu do formy. Wtedy to kobiety zazwyczaj czują się najgorzej. Nieprzespane noce przy obolałym ciele to duże wyzwanie dla każdej mamy. Wtedy macica zaczyna się obkurczać co może wywoływać bóle brzucha przez kolejne parę tygodni. Rana krocza powinna zagoić się w ciągu miesiąca. Wtedy szczególnie ważna jest higiena miejsc intymnych.

Przez kolejne 6 tygodni twoje ciało będzie się oczyszczać z krwi, skrzepów, fragmentów nabłonka i śluzu. Należy przemywać wtedy miejsca intymne nawet parę razy dziennie. Najlepiej wyposażyć się w dostępne w aptece leki farmaceutyczne do przemywanie krocza np. Tantum Rosa (działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu zmniejsza ryzyko nadkażenia rany u kobiet w wieku powyżej 18 roku życia).

Ostatnia modyfikacja wtorek, 10 wrzesień 2013 10:24
Oceń artykuł
(0 głosy)
: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.

Najczęściej czytane

Społeczność

demo