Wydrukuj stronę

O nas

Mamawlodzi.pl jest jednym z pierwszych w Łodzi portali z informacjami dla łódzkich mam i ich pociech. Istnieje w Łodzi nieprzerwanie od czterech lat i jest aktualizowany niemal codziennie.

Strona jest owocem doświadczeń i emocji związanych z byciem mamą w naszym mieście, a jej powstanie podyktowane zostało chęcią utrwalenia zdobytej wiedzy i ulotnych chwil wczesnego macierzyństwa. Serwis jest pomysłem autorskim łódzkiej mamy; jego twórczyni, mieszkanka Retkini, jest mamą małej dziewczynki. To właśnie dla Niej powstała ta strona.

Co łódzka mama znajdzie na Mamawlodzi.pl?

Przede wszystkim pozna miejsca i adresy przyjazne dzieciom i ich rodzicom, dowie się, co warto aktualnie robić z maluchem w naszym mieście w wolnym czasie. Otrzyma informację o promocjach, wyprzedażach i ofertach handlowych dla dzieci.Każda mama z Łodzi, dzięki innym mamom oraz specjalistom wspierającym projekt, otrzyma fachową pomoc w razie jakichkolwiek rodzicielskich problemów. Zapozna się też z niezbędnymi przepisami, których znajomość umożliwi jej powrót do pracy po porodzie bądź walkę z dyskryminacją. A na koniec zrelaksuje się, czytając zamieszczane regularnie wiadomości oraz felietony w sekcji Czytelnia. I tu prośba do Was, drogie Mamy, o aktywny udział w tworzeniu tego miejsca. Jeśli brakuje w nim czegoś ważnego albo macie pomysły, co można udoskonalić, możecie pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Portal rekomendowany jest przez fundacje i inne inicjatywy oraz portale rodzicielskie. Posiadamy Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom przyznany przez Gazetę Wyborczą.

Właścicielem portalu jest Fundacja OGIEŃ ZABIJA, która została ustanowiona i wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w styczniu 2013 r. Nadzór nad Fundacją sprawuje minister właściwy do spraw wewnętrznych.

W Polsce każdego roku w budynkach mieszkalnych powstaje około 30 tysięcy pożarów, w których ginie ponad 400 osób. W większości przypadków główną przyczyną śmierci jest zatrucie dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór.W odróżnieniu od innych państw takich, jak Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia w polskim prawie nie ma przepisów nakładających obowiązek instalowania czujek dymu w domach. Jak wykazują statystyki pożarowe w tych krajach gdzie stosowanie czujek dymowych jest standardem ilość ofiar śmiertelnych w pożarach mieszkań i domów znacząco spadła.

W związku z powyższym Fundacja dąży do propagowania szerokopojętego bezpieczeństwa wśród najmłodszych, jak i osób które opiekują się najmłodszymi.

Ostatnia modyfikacja poniedziałek, 25 listopad 2013 07:23
Oceń artykuł
(13 głosy)
Super User

Ostatnie artykuły: Super User